Yamaç Paraşütü Eğitimi

Öncelikle, Nilüfer Havacılığa  Hoş geldiniz.

Yamaç  paraşütü Başlangıç kursu teorik ve uygulamalı bir kurs almak istiyorsanız, belirli bir yamaç paraşütü kulübü, okul veya kurumla iletişime geçmeniz gerekir. Genellikle bu tür kurslar belirli bir programa ve içeriğe sahiptir. Nilüfer Havacılık veya benzeri kurumlar, genellikle Güvenli  teorik ve pratik uygulamalı kurslar düzenler.

Yamaç paraşütü Başlangıç kursu ders içeriği 

Temel Teorik Eğitim: Yamaç paraşütü tanımı tarihçesi Hava koşulları, meteoroloji, ilk yardım,

Emercensi usulleri acil durum prosedürleri gibi temel konular hakkında bilgi.

  • Ekipman Bilgisi: Yamaç paraşütü ekipmanları, kullanımı, bakımı ve güvenliği hakkında teorik bilgi.
  • Güvenlik Prosedürleri: Kalkış ve iniş prosedürleri, acil durum planları gibi güvenlik ile ilgili konular.

Uygulamalı Eğitim: 

  • Yerde kanat hakimiyeti Uygulamaları:
  • Uçuş ekipmanlarının kuşam ve  kullanımı, kalkış teknikleri, kontrol ve manevralar gibi başlangıç seviyesindeki uygulamalar.
  • Pratik Uçuşlar: Deneyimli eğitmenler eşliğinde Kalkış alanı kullanımı hazırlık rüzgar yönü ve rüzgar hızı kontrolü Kanat kontrolü güvenli kalkış prosedürü uygulaması  iptal çizgisi belirlenmesi uygulanması kontrollü kalkış; sevk ,idare , Kontrollü dönüşler ve yükseklik kazanma, yönlendirme ve iniş prosedürü becerilerinin geliştirilmesi.

Simülasyonlar: Kötü hava koşulları veya acil durum simülasyonlarıyla pratik deneyimler

 Hazırlanması Gereken Evraklar:

a-) Nufuz cüzdanı aslı ve fotokopisi b-( Adli sicil kaydı 6 ay  kecerlilik süresi c-) Kan gurubu belgesi  d-) Ögrenim durumu gösteren belge e-) 18 Yaşını doldurmamış kursiyerler Noter onaylı belge f-) Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf g_) Uçuş kaza sigortası için banka dekontu h-) Uçuşa ve atlayışa mani hali yoktur diye yazan tek hekimlik sağlık raporu i-)