Nilüfer Sportif Havacılık Kulübü

2007 başladığım yamaç paraşütü hayatıma, 2009 yılında Nilüfer Sportif Havacılık Kulübünü kurarak yamaç paraşütü eğitim ve uçuşlarına başladım. 2010 ile 2017 yıllarında Bursa Nilüfer Belediyesi Hava Sporları sorumlusu olarak görev yaptım. Bursa Nilüfer'de Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız anlaşma ve Nilüfer Belediyesi'nin destekleri sonucunda bölgedeki okullarda başta okul müdürleri ve öğretmenler olmak üzere tüm öğrencilere ücretsiz yamaç paraşütü eğitimleri, model uçak uçurtma eğitimleri vererek havacılığa ve gençliğe katkıda bulunduk. Ayrıca verdiğimiz eğitimlerin sonunda 120 okul ve 3.750 öğrencimiz ile dünyada benzeri olmayan havacılık festivali  ve yarışmalar düzenleyerek havacılığı sevdirme ve tanıtma amacımıza ulaşmış olduk.

Nilüfer Sportif Hacalık Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı ile başlayan havacılık hayatıma Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi, Türk Hava Kurumu Gürsu Şb. Yönetim kurulu üyeliği, TÜRKİYE Havacılık ve Doğa Sporları Federasyonu kurucu yönetim kurulu üyeliği ve Nilüfer Sportif Havacılık Kulübü yönetim kurulu başkanı olarak halen bu görevlerimi sürdürmekteyim.

Bursa Uludağ, İstanbul Marmara, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi yamaç paraşütü eğitimlerinde eğitmen olarak üniversiteli gençlere yamaç paraşütü eğitimi verdim. Üniversite okuyan öğrencilerimiz ile tandem uçuşları yaparak; yamaç paraşütünün gelişimine ve tanıtımına olanak sağladık. Engelleri Uç da Gel projesi ile Türkiye'nin bir çok ilinde engelli bireyler ile paramotor tandem uçuşları yaparak engelli bireyleri gök yüzünün büyülü dünyası ile buluşmalarını sağladık. Türkiye ve dünyada yapılan XC ve hedef şampiyonluklarında yarışmalara katılarak kupa ve madalya kazanarak şehrimize gururla döndük.

2017 yılında Nilüfer Belediyesi bünyesinden ayrılarak NEPAL Pokhara'da 2019 Yılı Mayıs ayına kadar tandem pilotu olarak uçuşlarıma devam ettim. Şu anda Antalya'nın Alanya ilçesinde Tandem Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Uçuşları organize ediyoruz.

 

Eğitmen Pilotlar

  • Rasim Kuşçu

    Rasim Kuşçu

    Nilüfer Sportif Hacalık Kulübü Yön. Kurulu Başkanlığı ile başlayan havacılık hayatıma Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yön. Kurulu Üyesi, Türk Hava Kurumu Gürsu Şb. Yön. Kurulu Üyeliği, TÜRKİYE Havacılık ve Doğa Sporları Federasyonu Kurucu Yön. Kurulu üyeliği ve Nilüfer Sportif Havacılık Kulübü Yön. Kurulu Başkanı olarak görevime devam ediyorum.

  • İsmail KARAKAŞ

    İsmail KARAKAŞ

    İsmail Karakaş (Non Commercial tandem pilots): 2012 yılında nilüfer sportif havacılık kulübünde yamaçparaşütü başlanğıc eğitimi alarak sportif havacılığa başladım. 2013-2017 yıllları arasında havacılığa ara vermek durumunda kaldım. 2017 yılından itibaren aktif olarak tekrar katılım sağladım 2017 yılında Türk hava kurumu P2 ve P3 orta seviye p