Nilüfer Sportif Havacılık Kulübü

2000 li yıllar'da başladığım yamaç paraşütü hayatıma, 2009 yılında Nilüfer Sportif Havacılık Kulübünü kurarak yamaç paraşütü eğitim ve uçuşlarına başladım.

2010 ile 2017 yıllarında Bursa Nilufer Havacılık Kulubü ve Nilüfer Belediyesi Hava Sporları sorumlusu olarak görev yaptım. 2015 yılında Amatör Spor külüpleri kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği 2017 yılana kadar sürdürdüm.

Bursa Nilüfer'de Nilüfer milli eğitim müdrlüğü ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız anlaşma ile Nilüfer'de  bölgedeki okullarda başta okul müdürleri ve öğretmenler olmak üzere tüm öğrencilere ücretsiz yamaç paraşütü eğitimleri, model uçak uçurtma eğitimleri vererek havacılığı tanıtma sevdirme amacı ile Bursalı  öğrencilerimize Havacılık sporunu tanıtım katkısın'da bulundum.

. Ayrıca verdiğimiz eğitimlerin sonunda 120 okul ve 3.750 öğrencimiz ile dünyada benzeri olmayan havacılık festivalini düzenleyerek  Yamaç paraşütü,model uçak , uçurtma yarışmaları düzenleyerek havacılığı sevdirme ve tanıtma amacımıza ulaşmış olduk.

Nilüfer Sportif Hacalık Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ile başlayan havacılık hayatıma Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi, Türk Hava Kurumu Gürsu Şb. Yönetim kurulu üyeliği, TÜRKİYE Havacılık ve Doğa Sporları Federasyonu kurucu yönetim kurulu üyeliği veNilüfer Sportif Havacılık Kulübü yönetim kurulu başkanı Flying Dragon Hava Sporları turizim Tic Limitet Şir Kurucusu Yötetim kurulu Başkanı olarak halen bu görevlerimi sürdürmekteyim.

Bursa Uludağ, İstanbul, Marmara, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi yamaç paraşütü eğitimlerinde eğitmen olarak üniversiteli gençlere yamaç paraşütü eğitimi verdim. Üniversite okuyan öğrencilerimiz ile tandem uçuşları ve eğitimleri düzenleyerek; yamaç paraşütünün gelişimine ve tanıtımına olanak sağladık.

Engelleri Uç da Gel projesi ile Türkiye'nin bir çok ilinde engelli bireyler ile paramotor tandem uçuşları yaparak engelli bireyleri gök yüzünün büyülü dünyası ile buluşmalarını sağladık.

Türkiye ve dünyanın değişik ülkelerinde yapılan XC ve hedef şampiyonluklarında yarışmalara katılarak kupa ve madalya kazanarak şehrimize gururla döndük.

2017 yılında Nilüfer Belediyesi bünyesinden ayrılarak NEPAL Pokhara'da 2019 Yılı Mayıs ayına kadar Yamaç Paraşütü Eğitmeni ve tandem pilotu olarak uçuşlarıma devam ettim. Şu anda Antalya'nın Alanya ilçesinde Flying Dragon Havacılık Sporları Turizim Tic.Lmted Şir. kurarak Turizim Tandem Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Uçuşları organize ediyorm.

 

Eğitmen Pilotlar

  • Rasim Kuşcu

    Rasim Kuşcu

    Nilüfer Sportif havacılık Kulübü Yön. Kurulu Başkanlığı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kurucu ve Yön. Kurulu Üyesi, Türk Hava Kurumu Gürsu Şb. Yön. Kurulu Üyeliği, TÜRKİYE Havacılık ve Doğa Sporları Federasyonu Kurucu ve Yön. Kurulu üyeliği; Flying Dragon Hava sporları Turizm .Tic. Limited Şirketi Yönetim kurulu Başkanı olarak devam ediyorum

  • İsmail KARAKAŞ

    İsmail KARAKAŞ

    İsmail Karakaş (Non Commercial tandem pilots): 2012 yılında nilüfer sportif havacılık kulübünde yamaçparaşütü başlanğıc eğitimi alarak sportif havacılığa başladım. 2013-2017 yıllları arasında havacılığa ara vermek durumunda kaldım. 2017 yılından itibaren aktif olarak tekrar katılım sağladım 2017 yılında Türk hava kurumu P2 ve P3 orta seviye p